• Boys Travel
  • Girls Travel
  • Community-Based Clinics & Teams
  • EA Indoor Training Facility
EA logo no.outline rgb

 

 

SCHOOL-FIRST College Commitments

co22ea4

Brayden Arnett (Arrowhead, Canisius College)  D1

Mark Bendig (Taft, University of Michigan-Dearborn) NAIA

Dominic Cesarone (St. Charles North, Rollins College) D2

Bennett Chow (Loyola Academy, Amherst College) D3

Ian Cole (Chesterton, Indiana Tech University) NAIA

Lucas Cunningham (Chesterton, Wabash College) D3

Carson Eggebraten (St. Viator, University of Vermont) D1

Mario Florio (Montini Catholic, Lake Forest College) D3

Isaac Harrington (St. Viator, Piedmont College) D3

Kinley Hynote (Chesterton, Indiana Tech University) NAIA

Zander Johnson (Downers Grove, University of Massachusetts) D1

Sam Kidder (Lyons Township, University of Utah) D1

Kaiden Libby (Wheaton North, Canisius College) D1

Tate Liskey (Crown Point, Edgewood College) D3

Jack Losey (Wheaton North, Florida Southern)  D2

Ryder Maston (York, Swarthmore College) D3

Bill McCall (Crown Point, University of Indianapolis) D2

Kyle McVittie (Neuqua Valley, Hope College) D3

Bryce Peake (Downers Grove, Carthage College) D3

Bryce Poling-Pineda (Crown Point, Wabash College) D3

Michael Piotrowski (Downers Grove, Maryville University) D2

Brady Raczkowski (Montini Catholic, Carroll University) D3

Callahan Reynolds (Downers Grove, Wabash College) D3

Andon Rieger (York, Hope College) D3

Anthony Reinhardt (Lake Forest, Depauw University) D3

Will Siegenthaler (York, Ohio Wesleyan University) D3

Andrew Skifstad (St. Charles East, Maryville University) D2

Evan Stonis (Benet, Wabash College) D3

Henry Thompson (OPRF, U.S. Naval Academy) D1

Colin Tobias (St. Rita, Maryville College) D2

Andrew Wojcik (Notre Dame College Prep, Franciscan University) D3

Trey Carter (Mount Carmel '21, Westminster College '25) D3

Ethan Castillo (Munster '21, Elmhurst University '25) D3

Andy Degner (Providence '21, Florida Tech '25) D2

Luka Difilippo (Mount Carmel '21, Wabash College '25) D3

Marco Di Silvestro (Fenwick '21, Edgewood College '25) D3

Michael Gaughan (St. Rita '21, St. Joseph's University '25) D1

Will Fink (Lyons Township '21, College of Wooster '25) D3

Brock Greene (Sandburg '21, North Central College '25) D3

Austin Hynote (Chesterton '21, Aquainas College '25) NAIA

Nate Jablonski (Cary Grove '21, Ohio Northern University '25) D3

Collin Kaiser (Naperville North '21, North Central College '25) D3

Nico Kittredge (Chesterton '21, Aquainas College '25) NAIA

Zak Kozlowski (Wheaton-Warrenville South '21, Florida Tech '25) D2

Josh Krolik (St. Rita '21, Lewis University '25) D2

Chase Krolik (St. Rita '21, Elmhurst University '25) D3

Jaiden Leonard (Providence '21, Lewis University '25) D2

Dom LoCoco (Whitney Young '21, Rhodes College '25) D3

Jacob Lubrant (Naperville North '21, Cleveland State '25) D1

John McIntyre (St. Rita '21, Merrimack College '25) D1

Chase McNeill (York '21, University of Florida '25) MCLA

Aidan Murphy (Fenwick '21, Indiana University '25) MCLA

Reese Niemeier (Lincoln-Way '21, Keiser University '25) D3

Ryan Nygren (Lane Tech '21, Haverford College '25) D3

Danny O'Shea (Providence ' 21, Western Michigan University '25) MCLA

Aaron Piszczek (Glenbard West '21, Georgia Tech '25) MCLA

Patrick Ryan (Lyons Township '21, Concordia-Wisconsin '25) D3

Ryan Sanford (OPRF '21, University of Texas) MCLA

Eric Seo (St. Rita '21, Beloit College) D3

Ethan Sieb (Lincoln-Way '21, Wagner University '25) D1

Vincent Tran (Taft '21, Kalamazoo College '25) D3

Joey Veome (Lyons Township '21, Benedictine University '25) D3

Jake Weinberg (OPRF '21 Augustana College '25) D3

Sam Weinberg (OPRF '21, Illinois Wesleyan University '25) D3

Ryan Woolfe (York '21, Wingate University '25) D2

CLASS OF 2020

Xandru Borst (Mt. Carmel '20, Monmouth College '24) D3

Will Fern (Taft '20, Augustana '24) D3

BJ Fletcher (Urban Prep Academy '20, University of Dubuque '24) D3

Jack Frangella (Mt. Carmel '20, Concordia-Wisconsin '24) D3

Zintis Kakulis (Lyons Township '20, Alma '24) D3

Sam Leavy (Fenwick '20, Aurora '24) D3

Cade Linnemeyer (Disney II '20, Aquinas '24) D2

Dylan Loftus (Taft '20, Concordia- Wisconsin '24) D3

Grant Neistrom (Hinsdale Central '20, Illinois Wesleyan '24)  D3

Max Olsen (Mt. Carmel '20, Ohio Northern University '24)  D3

Ian Shields (Notre Dame Prep '20, Clarke University '24) D3

Ian Speth (Whitney Young '20, Quincy University '24)  D2

Ben Wilen (Whitney Young '20, Williams College '24) D3

CLASS OF 2019

Ryan Bendig (Taft '19, University of Michigan-Dearborn '23) NAIA

Will Bernstein (Lyons Township '19, Swarthmore '23) D3

Ryan Foley (Mt. Carmel '19, Carthage '23) D3

Jack Haggerty (Lyons Township '19, Michigan State '23)  MCLA

Paul Huber (OPRF '19, Augustana '23) D3

Nick Johnson (Lyons Township '19, Baylor University '23) MCLA

Ben Kidder (Lyons Township '19, Vermont '23)

Miles Little (Downers Grove '19, University of Debuque '23) D3

Jake Maibuecher (Notre Dame '19, Hope '23) D3

Rory McGuire (Fenwick '19,  Marquette '23)

Trey Mobley (OPRF '19,  UMass-Boston, Benedictine '23) D3

Matt Poulin (OPRF '19,  St. Ambrose '23) D3

Jacob Sichlau (OPRF '19, Hamilton '23) D3

Trent Siggins (Lincoln Way '19, Maryville '23) D2

CLASS OF 2018

Kris Casey (Barrington '18, Furman '22) D1

Milos Ewert (OPRF '18, Iowa State '22) MCLA

George Goldie-Morrison (Downers Grove '18, UMass Boston '22) D3

Seamus Hughes (Lyons Township '18, Arizona University '22) MCLA

Danny Karbowski (Hinsdale Central '18, Depauw '22) D3

Dan Lada (Lyons Township '18, Aurora University '22) D3

George Lagios (Fenwick '18, Illinois Wesylen '22) D3

Peter Madden (Hinsdale Central '18, Tampa '22) D2

Ryan Prylinkski (Lyons Township '18, Mars Hill '22) D2

Tim Shearer (Fenwick '18, Towson '22) D1

Ethan Tosheff (Nazareth '18, Flordia Institue of Tech '22) D2

Grant Theisen (Downers Grove '18, Depauw '22) D3

Jacob Spinello (Riverside-Brookfield '18, Michigan-Dearborn '22) NAIA

Spencer Ukrin (Downers Grove '18, Indiana '22) MCLA